ÖLÜ BİR FAHİŞENİN GÜNLÜĞÜ

Bir fahişenin günlüğüydü okuduğum. Ne tuhaf dimi? Çöpten bulmam gereken yırtık bir ceket, boş süt kutuları olmalıydı. Ama ordaydı. Kırmızı solmuş, akmış ruhunun mürekkebi..

Hiç ağlamazlar sanırdım, aptalmışım.. Sattıkları bedenleriymiş ruhları değil. Teoman’ın şarkısına yaptığım bi gönderi değildi bu. Sanırım yağmur da yemiş biraz.

Hiç konuşmazmış.Ne konuşabilirdi zaten diye düşünüyorum,aptalmışım.. Bacaklarındaki morluklardan başlayabilirdi belki. Belki ruhunu sattığı o adamdan! Yaşamak diyordu: “yaşamak, nefes almak değilmiş meğer.. “ Anladım ki ben şimdi bir ölünün günlüğünü okuyodum. Ölü bir fahişenin… Noldu?Ağır mı geldi sölediklerim? Neden ki? Siz bir avuç saçının nasıl koparıldığını, ruhunu satmak için kızgın ütüyle nasıl dans ettiğini biliyo musunuz da geçmiş karşıma yazdıklarımın saçmalıklardan ibaret olduğunu söyleme cesareti buluyosunuz!

Yutkunmuş, işte hafif bir ıslaklık sayfada ve en acı cümlenin üzerindeki mürekkebin yayılması.. Hiç kimsenin adını sormamış. Neden sorasın ki diyorum içimden, aptalmışım.. Ne fark eder ki ismini, hayatlarını bilmen? En nefret ettiği yeri diz kapağıymış diycem, güleceksiniz. Takıntılıdır belki, bilmiyorum.

Her gün aynı ayakkabıyı giyermiş, gece saat 2. Köprüleri sevmezmiş, soğuk, taşlar sert. Hiç bebeği olmamış. Banane diyorum, niye anlatıyosun bunları diyorum, aptalmışım.

İlk defa onun adını sordum yazmış. Adını sorup, yaşadığı en büyük acıyı sormuş. İlk defa ağzım kanamadı yazmış. İlk defa tiksinmedim. Yok artık aşık mı oldun diyorum içimden, aptalmışım.

Gamzeleriydi onu çekici kılan
saf mı gösteriyodu ki
hep aynı akrebin aynı yelkovana değmesi
gece 02:00
köprü altının cam soğukluğu
onu zayıf gösteren bedeni değil soğuktan büzüşmüş eti
2. Seferi hiçbir zaman olmayan yüzlerce isim
Hiç ağlamaz
Ağlarsa yaşadığını anlar
O ölü..
O bir fahişe
O ölü bir fahişe aslında
ve ben bugün ölü bir fahişenin günlüğünü okudum
kırmızı, ıslak
yaşadım, iğrendim
ağzım kanadı, bacağım morardı, kolum kırıldı
kızgın ütüyle dans ettim bugün
ve ben bugün gece 2’de ordaydım
ağladım
bir kere daha doğdum
bir kere daha öldüm
ve ben kaç kere daha öldüm
  
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !